Maçlar Hangi Dönemlerde Oynanacak

UEFA’nın Uluslar Ligi fikri birçok futbol otoritesi tarafından sert bir şekilde eleştirilere maruz kaldı. Bu eleştirilerin en büyük sebebi, futbolcu ve teknik adamların ve hatta kulüp yöneticilerinin, bu denli büyük çapta bir turnuva için harcanacak zamanın fazla olacağını ve bunun da futbolcuları yoracağını düşünmesi.

Doğal olarak özellikle milli takımlara oldukça fazla oyuncu gönderen kulüplerin yöneticileri ve teknik adamları bu konuda bir hayli endişeli. Oyuncularını yormak ve sakatlanmalarına ihtimal vermek istemeyen yöneticiler ve teknik adamlar, bu turnuvayı gereksiz ve amaçsız buluyor.

Uluslar Ligi, milli takımlara hazırlık maçları için ayrılan zaman dilimlerinde oynanacak.

UEFA, Uluslar Ligi turnuvası ile ilgili ilk yaptığı duyuruda turnuva maçlarının yalnızca milli takımlara ayrılan hazırlık maçı dönemlerinde yapılacağını üstüne basa basa belirtti. Görünüşe göre onlar da böyle bir eleştiriye maruz kalacaklarını biliyorlardı.

Her ne kadar UEFA bu maçların hazırlık maçları için ayrılan dönemlerde oynanacağını belirtse de, hayli yoğun bir maç trafiği gerektirecek olan bu turnuvanın işleyişini, olumlu ve olumsuz etkilerini önümüzdeki yıllarda uygulamalı olarak göreceğiz.

One Comment on “Maçlar Hangi Dönemlerde Oynanacak”

Bir Cevap Yazın